Korzystamy z nich codziennie. Dźwigi w budynkach mieszkalnych, w miejscu pracy i w budynkach użyteczności publicznej są nieodzowną częścią nowoczesnego stylu życia. Dobrze wiedzieć, że dźwigi są najbezpieczniejszym środkiem przemieszczania się.

Bezpieczeństwo dźwigów nie sprowadza się tylko do przeprowadzania kontroli technik zabezpieczeń przez uznane na arenie międzynarodowej, wykraczające poza granice swego kraju i niezależne jednostki kontrolne jak dla przykładu TÜV AUSTRIA.

TÜV AUSTRIA działa niezależnie od grup interesów i zobowiązany jest, do ścisłego przestrzegania zasady bezstronności. Technologiczne know-how, zaangażowani specjaliści i elastyczna koncepcja przedsiębiorstwa sprawiają, że kwestia bezpieczeństwa w dźwigu jest oczywistością.

Szczególnie na europejskim rynku wewnętrznym opłacalna jest dla klientów współpraca z TÜV AUSTRIA. Stały rozwój techniki zapewniającej bezpieczeństwo oraz zachowanie wysokich standardów jakości są tu bowiem bardziej niż kiedykolwiek istotnym atutem w konkurencji rynkowej.

Dzięki interdyscyplinarnej wiedzy specjalistycznej, gruntownemu wykształceniu i ustawicznemu szkoleniu swoich ekspertów TÜV AUSTRIA pozostaje na bieżąco z aktualnym stanem techniki. TÜV AUSTRIA znajduje optymalne rozwiązania uwzględniając przy tym zagadnienia związane z przyszłością techniki dźwigowej.

Ponadto, aktywna obecność TÜV AUSTRIA w międzynarodowych gremiach takich jak CEN, ISO, NBL i CEOC jest dowodem jego najwyższej kompetencji.

Uprawnienia do przeprowadzania badań typu, nadzorowania produkcji i montażu obejmują następujące grupy elementów bezpieczeństwa:

  • Chwytacze
  • Rygle drzwi przystankowych
  • Ograniczniki prędkości
  • Zderzaki nieliniowe
  • Elektryczne łączniki bezpieczeństwa
  • Hydrauliczne elementy bezpieczeństwa
  • Systemy monitorujące
  • oraz kompletne dźwigi

Dzięki ciągłemu dokształcaniu naszych specjalistów TÜV AUSTRIA posiada zawsze wiedzę o najnowszym stanie techniki.

Tworzymy optymalne rozwiązania uwzględniające zagadnienia europejskiego ustawodawstwa, aspekty techniczne i ekonomiczne warunki realizacji.

Od ponad 140 lat bezpieczeństwo i ekonomia stanowią centrum filozofii przedsiębiorstwa.

KONTAKT:

Maciej SKRZYPCZAK
Dyrektor Techniczny
tel: +48 669 988 183
e-mail: maciej.skrzypczak@tuv.at